
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Leakage Current | 1 nA |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Ethernet, LVDS, USB |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Power Dissipation | 100 W |
| Peak Pulse Current | 5.5 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 11 V |
| Max Reverse Leakage Current | 1 nA |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 11 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 25 V |
| Peak Pulse Power | 100 W |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 10 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.5 pF |
Stock: 4020
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28166
Ext.Price$0.28166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28166 | $0.28166 |
| 10 | $0.25138 | $2.51380 |
| 50 | $0.22435 | $11.21750 |
| 100 | $0.19548 | $19.54800 |
| 500 | $0.17033 | $85.16500 |
| 1000 | $0.16414 | $164.14000 |
| 3000 | $0.15817 | $474.51000 |
| 5000 | $0.14974 | $748.70000 |
